Nasze Projekty!
Polecamy!
Partnerzy i sponsorzy


zmień rozmiar tekstu:

FAKTY


2015-09-17
Zaproszenie na cykl wykładów

Szanowni Państwo,

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza na wykład „Wysiłkowe nietrzymanie moczu u kobiet – profilaktyka i sposoby radzenia sobie z problemem” prowadzony przez magister Joannę Keszkę, eksperta od kobiecego zdrowia intymnego. Sponsorem wykładu jest kanadyjska firma farmaceutyczna Apotex, światowy lider w opracowywaniu i produkcji leków generycznych.

Wykłady będą odbywać się w różnych miastach Polski od października 2015 roku do stycznia 2016 roku.

Pierwszy z nich już 13 października w Bydgoszczy!

Harmonogram wykładów: [ plik PDF ]

Więcej informacji już wkrótce na naszej stronie internetowej. 

Wykłady Gniezno2014-06-03
ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo,

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają do współpracy Uniwersytety Trzeciego Wieku zainteresowane rozwijaniem wolontariatu osób starszych i działań na rzecz społeczności lokalnej.

W tym roku chcemy zaprosić do współpracy kolejne 10 Uniwersytetów, które chciałyby utworzyć lub rozwijać takie grupy na swoim UTW. Współpracę z 10 UTW zaplanowaliśmy na okres: październik 2014- grudzień 2015. Zapraszamy szczególnie te UTW, które są zainteresowane  zdobyciem wiedzy na temat m.in. organizacji wolontariatu i działań międzypokoleniowych, metod pracy w małych grupach,  promocji działań społecznych oraz realizacji konkretnych akcji z mieszkańcami.

UTW zainteresowane współpracą prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego (w załączniku) mailem na adres utw@seniorzywakcji.pl do dnia  10 czerwca 2014. Wyboru dokonamy na podstawie nadesłanych formularzy.2013-02-08
Konkurs dotacyjny - regionalne spotkania UTW

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności ogłasza konkurs dotacyjny na organizację regionalnych spotkań/konferencji Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Na wsparcie  finansowe i merytoryczne mogą liczyć spotkania/konferencje prowadzone z wykorzystaniem aktywnych metod warsztatowych, nastawione na integrację, współpracę i wymianę doświadczeń Uniwersytetów w regionie oraz wzmocnienie wiedzy i umiejętności ich liderów.
Przewidujemy wsparcie 5 regionalnych spotkań/konferencji UTW, zorganizowanych w okresie od kwietnia 2013 do grudnia 2013. Wysokość dotacji na organizację spotkania/konferencji to 12 - 18 tys. zł.2013-02-02
ŁĄCZNICY 3 WIEKU

INTEGRACJA I EDUKACJA SENIORÓW – ZŁĄCZENI WSPÓLNYM CELEM

W Małopolsce startuje nowatorski projekt ŁĄCZNICY 3 WIEKU, kierowany do osób 50+, działających na rzecz organizacji pozarządowych. Jego celem jest specjalistyczna edukacja liderów społecznych w zakresie: obywatelskich praktyk w Europie, coachingu i WEBkomunikacji. Uczestnicy otrzymają certyfikaty instruktora, wsparcie finansowe i logistyczne. Warsztaty rozpoczynają się w marcu br. w Krakowie, a udział w nich jest bezpłatny. Projekt realizuje Stowarzyszenie Menedżerów i Organizatorów Kultury SMOK we współpracy z Fundacją dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.

logo projektu2013-02-01
Akademia 50+ dla Organizacji Pozarządowych na Śląsku

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, w tym: pracowników, członków i wolontariuszy do udziału w projekcie Akademia 50+. Przedsięwzięcie adresowane jest również do osób, które dopiero planują działać społecznie w strukturach NGO. Już 21 lutego br. w Katowicach rozpocznie się w ramach Akademii 50+ cykl warsztatów podnoszących kwalifikacje zawodowe i umiejętności z zakresu: finansowania organizacji ze środków unijnych i donatorów, wizerunku organizacji i budowania partnerstw. Szkolenia są bezpłatne.

Akademia 50+ jest projektem szkoleniowym, którego organizatorami są Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundacja 4SELF. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Na Śląsku najbliższe szkolenia odbędą się  w dniach 21 - 24 lutego br. w centrum Katowic, w programie warsztatów:
21.02.2013 - Partnerstwo -współpraca zamiast konkurowania
22.02.2013 - Techniki zarządzania projektem, nauka myślenia projektowego
23.02.2013 - Wizerunek organizacji
24.02.2013 - KREDYTOWANIE -Finansowanie – jak nie pchać się w pułapki, lecz skutecznie pozyskiwać i efektywnie wykorzystywać środki zewnętrzne dla zwiększenia potencjału NGO

Akademia 50 plus2013-01-31
„Z MOBLINOŚCIA W TRZECI WIEK”

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza wszystkich słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku do wzięcia udziału w projekcie "Z mobilnością w trzeci wiek".  Projekt "Z mobilnością w trzeci wiek" jest realizowany w okresie od października 2012 roku do końca marca 2013 roku na Uniwersytetach Trzeciego Wieku w sześciu miastach w całej Polsce. "Z mobilnością w trzeci wiek" to projekt szkoleniowy, na który składają się wykłady i warsztaty dotyczące nowoczesnych technologii. Skierowany szczególnie do Uniwersytetów Trzeciego Wieku i osób w wieku 60+.

Głównym celem projektu jest edukacja osób w wieku 60+ poprzez zwiększenie świadomości korzyści płynących z udziału w społeczeństwie nowoczesnych technologii. Zadaniem projektu jest pokazanie, że korzystanie np. z tabletu, czy smartfona, często może być dużo prostsze niż korzystanie z komputera, a na pewno zdecydowanie może ułatwiać codzienne życie.

Projekt realizowany jest ze środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2012.

Organizatorem Projektu jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Więcej: www.mobilny.utw.pl

Z mobilnością w III wiek2012-11-23
„Zatory, zakrzepy, udary, zawały – co każdy senior wiedzieć powinien”

Zapraszamy Państwa na wykłady o tematyce medycznej organizowanych w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku na terenie całej Polski. W najbliższym terminie odbędą się:

WYKŁAD XV
Europejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku
Dom Kultury, Saska Kępa, ul. Brukselska 23, Warszawa
Termin: 26.11.2012 godz. 10.00
Wykładowca: dr Andrzej Madej


WYKŁAD XVI
Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, Sala Dębowa, al. Wojska Polskiego 9, Zielona Góra
Termin: 27.11.2012 godz. 16.00
Wykładowca: dr Piotr Mitkowski

Udział w wykładzie jest bezpłatny. Przewidziany jest również drobny poczęstunek.

Wykłady potrwają max. 1,5h.

Udział w wykładzie jest bezpłatny. Przewidziany jest również drobny poczęstunek.
Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram całego cyklu wykładów  [ link2012-10-30
Harmonogram wykładów „Zaprzyjaźnić się z Internetem”

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego przy wsparciu Fundacji Orange po raz kolejny rozpoczyna projekt wspierający Uniwersytety Trzeciego Wieku.

W pięciu miastach odbędą się wykłady, które mają zaprezentować seniorom Internet w ciekawszej postaci.

Pierwszy wykład rozpoczynamy już 5 listopada. Poniżej zamieszczamy harmonogram...

Fundacja.Orange.jpg2012-08-20
IX Międzynarodowa Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, Urząd Miasta Inowrocławia oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Inowrocławiu serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w IX Międzynarodowej Konferencji Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Tegoroczna konferencja której mottem jest "Integracja Edukacja Satysfakcja – przeciw stereotypizacji trzeciego wieku" odbędzie się w Inowrocławiu w dniach 8-11 października 2012 roku.

Wszystkie informację dotyczące konferencji jak i również formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie www.konferencja.utw.pl .

Rejestracja odbywać się będzie do 30 września 2012 roku.

Pierwszeństwo w rejestracji mają Uniwersytety z dyplomami akredatycyjnymi.

Program Konferencji i mapa dojazdu - [ link ]

ix.konferencja.utw_280.jpg2012-08-19
Zapraszamy na wykłady poświęcone życiu i twórczości Heleny Modrzejewskiej

Fundacja Wspierania Badań nad Życiem i Twórczością Heleny Modrzejewskiej
zaprasza
do Salonu Aktorki
    na wykłady poświęcone Jej życiu i twórczości

h.modrzejewskia_280.jpg2012-07-07
Sejm – Wystawa „Uniwersytety Trzeciego Wieku w Polsce”
We wtorek (26 czerwca) w Sejmie odbyło się otwarcie wystawy "Uniwersytety Trzeciego Wieku w Polsce" przez Wicemarszałka Sejmu Cezarego Grabarczyka oraz posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. UTW, na którym zaprezentowano projekt rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2012-2013.

2012-06-19
Konkurs dla organizacji prowadzących lub współpracujących z UTW ze środków KE.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 czerwca br. MSZ ogłosił konkurs dla organizacji prowadzących lub współpracujących z UTW ze środków KE.
Wszelkie informacje o konkursie (w tym regulamin, formularz oferty itp.) dostępne są na stronie internetowej MSZ w dziale „konkursy Ministra SZ”: [ link do strony ]

Serdecznie zapraszamy!
 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Następna strona
strona główna kontakt forum statystyka
id