Nasze Projekty!
Polecamy!
Partnerzy i sponsorzy


zmień rozmiar tekstu:

DATY2015-11-25
Zdjęcia z wykładu w UTW Ostrowiec Św.

Dnia 16 listopada 2015 r. odbył się wykład w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzony przez Panią Joannę Keszkę na temat „Wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet – profilaktyki i sposobów radzenia sobie z problemem”. Został on zorganizowany przy współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowcu Świętokrzyskim i Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego. Organizatorom i słuchaczom serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia z wykładu w UTW Ostrowiec Św. - kliknij "więcej"2015-11-23
Zdjęcia z wykładu w UTW Bydgoszcz

Dnia 13 października 2015 r. odbył się wykład w Bydgoszczy prowadzony przez Panią Joannę Keszkę na temat „Wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet – profilaktyki i sposobów radzenia sobie z problemem”. Został on zorganizowany przy współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy i Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego. Organizatorom i słuchaczom serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia z wykładu w Bydgoszczy. - kliknij "więcej"  2015-09-17
Ogólnopolską Federację Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku
Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego poleca Ogólnopolską Federację Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku zrzeszającą Uniwersytety Trzeciego Wieku w Polsce. Celami Federacji są między innymi:
Wszystkich Państwa zainteresowanych działalnością Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej http://www.federacjautw.pl

2014-04-18
konferencja UTW pt. „Starość TO radość”
Szanowni Państwo,

W imieniu Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego i Fundacji dla Seniora serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału  w organizowanej przez nas rokrocznie konferencji dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku i środowisk senioralnych.

W tym roku konferencja pt. „Starość TO radość”, nad którą patronat objął  Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Prezydent m. Krakowa Jacek Majchrowski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa odbędzie się 9 maja w Krakowie, w BWA Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a.

Po konferencji planujemy przygotowanie wydawnictwa edukacyjnego, które będzie udostępnione wszystkim UTW w Polsce oraz zainteresowanym środowiskom, działającym na rzecz seniorów.

Opis i plan konferencji w załączniku PDF

Serdecznie zapraszamy,
Marek Szpunar, Prezes Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego
Dominika Jaźwiecka - Prezes Fundacji dla Seniora

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail:
konferencja@utw.pl

2013-06-25
„Word Cafe” - spotkanie dla III sektora, biznesu i mediów

Fundacja Przedsiębiorczość zaprasza organizacje pozarządowe, przedstawicieli lokalnych samorządów, biznesu oraz mediów na spotkanie „Word Cafe”. Inicjatywa ma na celu wymianę doświadczeń i wiedzy z zakresu nowoczesnej komunikacji  i promocji,  z uwzględnieniem potrzeb różnych sektorów.

Spotkanie odbędzie się 2 lipca br. w Żarach, udział w nim jest bezpłatny.2013-05-07
Koncert charytatywny - Muzyka niesie nadzieję

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na:

Koncert charytatywny "Muzyka niesie nadzieję"

który odbędzie się 9 maja, w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

W koncercie wystąpi Urszula Rojek - solistka operetki wiedeńskiej o wyjątkowo pięknym głosie. Towarzyszyć jej będzie kwintet muzyków krakowskiej Akademii Muzycznej.
W programie Złota i srebrna era operetki wiedeńskiej usłyszą Państwo między innymi arie z operetek: Wesoła wdówka, Zemsta nietoperza, Noc w Wenecji, arię koncertową Odgłosy wiosny, znane walce i polki z operetek wiedeńskich oraz wiele utworów Johana Straussa, Roberta Stolza, Franza Lehara i Emmericha Kalmanna.

Dochód z koncertu przekazany zostanie na wsparcie badań onkologicznych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.2013-03-13
szkolenie: GRANT NORWESKI - SKUTECZNE POZYSKIWANIE ŚRODKÓW I PROMOCJA PROJEKTÓW

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego

oraz  

Fundacja Rozwoju Samorządności i Prasy Lokalnej  

zapraszają na szkolenie:  

GRANT NORWESKI - SKUTECZNE POZYSKIWANIE ŚRODKÓW I PROMOCJA PROJEKTÓW

Patronat nad szkoleniem objęło Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

Termin szkolenia: 20 marca 2013 r., godz. 9.00-16.00 (8 h szkoleniowych)

Miejsce szkolenia: Kraków, ul. Grodzka 15, 31-006 Kraków, siedziba Stowarzyszenia Gmin i Powiatów w Małopolsce

szkolenie - GRANT NORWESKI - SKUTECZNE POZYSKIWANIE ŚRODKÓW I PROMOCJA PROJEKTÓW2013-03-05
Zapraszamy użytkowników Facebooka do polubienia strony projektu AKADEMIA 50+!

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego uruchomiła właśnie stronę na Facebooku dla osób 50+.

Zapraszamy użytkowników Facebooka do polubienia strony projektu AKADEMIA 50+!

Będziemy na niej zamieszczać aktualne informacje o bezpłatnych szkoleniach, informacje dot. incjatyw dla osób po 50 roku życia ( konferencje, warsztaty, oferta kulturalna, wolontariat, akcje lokalne), ciekawostki i newsy. Będziemy zachęcać do dyskusji na różne tematy i organizować konkursy.

akademia50plus-pas.jpg2013-03-04
Zapraszamy do udziału w projekcie Szkoła Superbabci i Superdziadka.

Jesteś Babcią? Dziadkiem? Chcesz mieć dobre relacje ze swoimi wnukami? Chcesz nabyć nowe umiejętności? Chcesz poznać osoby o podobne do siebie?

Zapraszamy do udziału w projekcie Szkoła Superbabci i Superdziadka.

Projekt będzie trwał od marca do grudnia 2013 roku (2 semestry z przerwą wakacyjną).
Szkoła Superbabci i Superdziadka to miejsce, które stwarza babciom i dziadkom możliwość nauki i rozwoju, a także wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia. Uczy kreatywności, podpowiada, jak ciekawie i twórczo spędzić czas z wnukami, jak skutecznie budować pozytywne relacje nie tylko z wnukami, ale też ich rodzicami. Pomaga nabyć kompetencje do radzenia sobie z nieustannie zmieniającą się rzeczywistością.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

szkola_super.jpg2013-02-21
Seniorzy trzech bydgoskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku spotkali się w Pałacu Mostowskich w Ostromecku.

Pałacowe spotkania ze sztuką.

Seniorzy trzech bydgoskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku spotkali się w Pałacu Mostowskich w Ostromecku aby zgłębiać tajniki sztuki malowania.


      Do Ostromecka przyjechała grupa seniorów z  trzech bydgoskich UTW. Najliczniejszą reprezentację  wystawił Kazimierzowskie Uniwersytet Trzeciego Wieku . Mniej licznie  przybyli  studenci-seniorzy z Wyższej Szkoły Gospodarki i Bankowej Szkoły Wyższej. W pałacowych komnatach seniorzy dwa razy w miesiącu będą oni zgłębiali tajniki posługiwania się pędzlem, ołówkiem, tuszem, temperą i pastelami.  Warsztaty zostaną dostosowane do  ich potrzeb i możliwości. Zajęcia poprowadzi instruktorka z Miejskiego Centrum Kultury, Hanna Parucka.

30.jpg2013-02-13
Konferencja: „Samorząd Terytorialny Przyjazny Seniorom - Uniwersytet Trzeciego Wieku”

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Federacja Reg. Związków Gmin i Powiatów RP
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski
Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW

zapraszają na

Ogólnopolską Konferencję Samorządową
"Samorząd Terytorialny Przyjazny Seniorom - Uniwersytety Trzeciego Wieku w Polsce"

pod patronatem i udziałem
Władysława Kosiniak-Kamysza
ministra pracy i polityki społecznej

Konferencja odbędzie się w piątek, 15 lutego 2013 roku w Auli Głównej Polskiej Akademii Umiejętności, ul. Sławkowska 17 w Krakowie, w godz. 10:00 - 14:00.

Zapraszamy!

Program Konferencji: [pobierz, PDF 1,8 MB]

utw-konferencja.gif2013-01-31
Integracja w KOGUCIE - Spotkanie karnawałowo-integracyjne Kazimierzowskiego UTW

Spotkanie karnawałowo - integracyjne zorganizowali studenci Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Integrowali się studenci starszych roczników z  „pierwszoroczniakami”. Jako miejsce spotkania wybrano w położony w lesie  miastem  bar „Pod  kogutem”.  Aby do niego dotrzeć,  trzeba było ciemną nocą pokonać w kopnym śniegu ponad 5 kilometrową trasę.

30.jpg
 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 Następna strona
strona główna kontakt forum statystyka
id