Nasze Projekty!
Polecamy!
Partnerzy i sponsorzy


zmień rozmiar tekstu:

Mobilny III wiek!


Miło nam poinformować że Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymała dotację w Rządowym Programie na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2012.

Projekt „Z mobilnością w trzeci wiek” będzie realizowany w roku 2012 na Uniwersytetach Trzeciego Wieku w trzech miastach w całej Polsce.

„Z mobilnością w trzeci wiek” to projekt szkoleniowy, na który składają się wykłady i warsztaty dotyczące nowoczesnych technologii. Skierowany szczególnie do Uniwersytetów Trzeciego Wieku i osób w wieku 60+. Głównym celem projektu jest edukacja osób w wieku 60+ poprzez zwiększenie świadomości korzyści płynących z udziału w społeczeństwie nowoczesnych technologii. Zadaniem projektu jest pokazanie, że korzystanie np. z tabletu, czy smartfona, często może być dużo prostsze niż korzystanie z komputera, a na pewno zdecydowanie może ułatwiać codzienne życie.

Wykłady oraz warsztaty będzie prowadził mgr Robert Rachwał, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, właściciel firmy ClickMaster Polska, organizatora jednej z największych konferencji dotyczących mobilnych technik i technologii w Polsce – Mobile Trends Conference, przewodniczący kapituły konkursowej Mobile Trends Awards.

W każdym z trzech miast odbędzie się wykład dla 100 słuchaczy, spośród których zostanie wyłonionych 20 osób, które wezmą udział w warsztatach. Dwie grupy po 10 osób, będą uczestniczyć 3 razy po cztery godziny w praktycznych warsztatach z wykorzystaniem tabletów i smartfonów. Zarówno na wykładzie jak i podczas warsztatów zapewniamy przerwę kawową. Projekt obejmuje również zwrot kosztów wynajęcia Sali wykładowej jak i warsztatowych.

W przypadku wykładów skierowanych do większej grupy odbiorców, będziemy chcieli zainteresować seniorów, praktycznym wykorzystaniem mobilnych technologii w życiu codziennym. Warsztaty skierowane do mniejszej grupy odbiorców, pozwolą by seniorzy pod okiem specjalistów mogli nauczyć się korzystać ze smartfonów i tabletów. Dzięki udziałowi w projekcie seniorzy będą mogli wykorzystać nabytą wiedzę a przede wszystkim umiejętności w życiu codziennym.

Spośród uczestników warsztatów po zakończeniu cyklu, we wszystkich trzech miastach zostanie wyłoniona jedna osoba, która najlepiej radziła sobie na warsztatach i otrzyma nowego tableta w nagrodę.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy na stronę projektu: www.mobilny.utw.pl

kontakt:

katarzyna.rynduch@fundacja.uj.pl

z mobilnoscia w trzeci wiek
strona główna kontakt forum statystyka